Укр / Рус
 • Опалення
 • Водопостачання
 • Вентиляція
 • Кондиціонування

Геліосистема: призначення, переваги та недоліки

26 вер. 2018 р.

Геліосистема

Геліоколектор     Сонце дарує нам величезну кількість енергії. Наше завдання – правильно зібрати цю енергію. Прямим завданням геліосистем є максимально ефективне перетворення енергії сонячного випромінювання в енергію теплову.
     Геліосистема являє собою систему, засновану на сонячних вакуумних колекторах. Її призначення здійснювати підігрів води, завдяки поглинанню енергії сонячних променів і шляхом перетворення їх в тепло. Вода прогрівається в ємності, а потім віддається споживачам.
     Геліосистеми використовується для:

 • нагрівання води (гарячого водопостачання),
 • підтримки системи опалення,
 • підігріву води в басейні.

 

 

Схема роботи геліосистеми:

Схема обвязки геліосистеми

1. Збір сонячного тепла за допомогою вакуумних трубок, зібраних у вакуумний колектор. Збір енергії відбувається за рахунок нагрівання внутрішньої стінки сонячної вакуумної трубки. Нагрівання внутрішньої стінки трубки відбувається за рахунок нанесеного на неї багатошарового високоселективного покриття, що забезпечує збір до 98% сонячної енергії. Внутрішня частина труби може нагріватися до 230 градусів Цельсія.

2. Передача сонячного тепла в основу колектора за допомогою вбудованих у вакуумні трубки.

3. Відбір зібраного тепла з сонячного колектора за допомогою незамерзаючої рідини-теплоносія (на основі гліколя), що прокачується в контурі.

4. Передача тепла в бак-накопичувач за допомогою вбудованого в бак теплообмінника. Нагріта в баку вода за законом природної конвекції піднімається у верхню частину бака-накопичувача.

5. Відбір нагрітої води з бака-накопичувача через вихідний отвір, що знаходиться у верхній частині бака для потреб гарячого водопостачання (душ, санвузол, кухня).

6. Відбір тепла з бака-накопичувача за допомогою верхнього теплообмінника. Верхній теплообмінник підключений на зворотній контур основної системи опалення. Через верхній теплообмінник прокачується теплоносій, що передає тепло на потреби опалення.

7. В якості основного джерела опалення виступає газовий котел.

    Геліоколектор може забезпечити збір тепла сонця в будь-який час року при будь-яких погодних умовах, навіть при негативних температурах. Щоб колектор працював йому буде досить навіть розсіяного сонячного світла. Даний тип колекторів мають високий коефіцієнт поглинання енергії, що позитивно позначається на якості його роботи. Їх установка проводиться як правило на даху будівель, де в основному завжди є вільне місце, яке найбільше висвітлене сонцем. Колектор може монтуватися під різними кутами від 0 до 90 градусів. 

    Гідроакумулятор являє собою автоматизовану систему, яка розжарює і зберігає тепло, підтримуючи задану температуру споживаючи енергію як самого сонця так і інших джерел (наприклад, електрообігрівач, водонагрівач на дизелі або газі). Гідроакумулятор є гарантією наявності гарячої води при недостатній кількості сонця. Вода, нагріта в системі, надходить до опалювальних радіаторів або в труби гарячого водопостачання.

    У геліосистемі передбачений блок управління, він дозволяє контролювати температуру в зовнішньому і внутрішньому блоці в різний час доби. Варто зауважити, що завдяки такій сучасній системі одна будівля може заощадити і скоротити витрати енергії на опалення вдвічі. А як відомо, велика частина енергетичних витрат, в приватному секторі йде на опалення будинку.

Переваги та недоліки геліосистеми:

Переваги:

 • Встановлюючи сонячні колектори, Ви зекономите використання дорогого природного газу чи рідкого палива і гарантуєте собі зменшення витрат на експлуатацію системи опалення. Сонце не виставляє рахунки за спожиту енергію!
 • Застосовуючи високоякісні сонячні колектори можна покрити до 80% річної потреби в енергії для приготування гарячої води (в залежності від місцязнаходження). Влітку можна повністю вимкнути котел і використовувати лише безкоштовну енергію від сонячних колекторів. В інші місяці року, коли сонячне випромінювання менше, сонячні колектори забезпечать попередній нагрів гарячої води, а котел догріє воду до бажаної температури.
 • Тривалий термін експлуатації – 30 років і більше.
 • Короткий термін окупності – 7-8 і менше років.
 • Встановлюючи сонячні колектори, Ви засвідчуєте свою відповідальність перед майбутніми поколіннями. Ви не тільки зекономите традиційні джерела енергії, а і значно зменшите шкідливі викиди в атмосферу при їх спалюванні та викиди парникових газів. Сонячна енергія – абсолютно екологічно чистий вид енергії! 

     Недоліки:

 • Недоліком є сезонність. У зимовий період часу, на території України, вироблення енергії істотно падає.
 • Висока вартість капіталовкладень – це початковий мінус, який швидко переростає в плюс,  тому що строк окупаємості геліосистеми досить швидкий.
 • На геліосистему негативно впливають перепади напруги. Буває, що вимикають електрику і геліосистема закипає. 
copyright